10 Kasım 2012 Cumartesi

Outlook Ekip E-Postası

Outlook ekip e-postası özelliği sayesinde düzenli olarak attığımız e-postalarda zaman kazanmamız mümkün. Örnek vermek gerekirse haftalık ve aylık olarak yönetime ve işverene atılan raporları düşünelim. Rapor alıcıları genelde aynı kişiler ve sayıca fazla alıcı eklemek gerekiyor. Ekip e-postası bu noktada devreye giriyor. Atayacağımız bir kısayol ile tüm alıcıların otomatik eklendiği yeni bir e-posta açmak mümkün.

Alıcı grubu oluşturmak için önce Giriş tabında Hızlı Adımlar bölümündeki Ekip E-postası'na tıklayalım.


Açılan pencerede oluşturacağımız hızlı adıma bir Ad giriyoruz. Girdiğimiz bu ad işlem sonunda ekranda  hızlı adımlar bölümünde belirecek.


Kaydete tıklamadan önce Seçenekler'e tıkladığımızda açılan pencereden tanımladığımız hızlı adımla yapılabilecek çeşitli eylemleri (e-postayı silmek, klasöre taşımak, okundu olarak işaretlemek gibi) ve kısayol tuşunu tanımlamak mümkün.


Son olarak alıcıları elle ard arda girebiliriz veya Kime'ye tıklayarak açılan adres defterinden kayıtlı adresleri seçebiliriz.


Eylemleri ve alıcıları tanımladıktan sonra Kaydet'e tıklayalım.


Hızlı adımlar bölmesinde daha önce verdiğimiz isimle bir kısayol oluştu.


Kısayola tıkladığımızda aşağıdaki gibi boş bir e-posta açıldı. Aynı şekilde e-postaya sabit bir metin eklemek için de İmza özelliğini kullanmanız mümkün. "Sayın Şefler, abc projesine ait haftalık ilerleme raporu ekte sunulmuştur. Saygılarımla..." metnini ileti tabındaki daha önceden tanımladığınız imzayı seçerek ekleyebilirsiniz.


1 yorum: